W organizmie człowieka znajduje się około 250 substancji zupełnie tam niepotrzebnych.

Źródłami toksyn, które przedostają się do powietrza są:

– pestycydy, zakłady przemysłowe, asfalt, spaliny (ołów), paliwo grzewcze, farby, ścieki, substancje chemiczne prowadzące do kwaśnych deszczów, metale ciężkie.

Toksyny:

– kumulują się w tkance tłuszczowej, uszkadzają nasienie (kadm – dym papierosowy), przechodzą przez łożysko do płodu i mleka matki, są teratogenne – uszkadzają płód, powodują zaburzenia koncentracji i pamięci, obniżają inteligencję, niektóre (benzen) powodują raka, a pierwszym objawem zatrucia mózgu jest… depresja.

Wszystkie nasze zaniedbania oraz zanieczyszczenia, na które jesteśmy narażeni odbijają się na funkcjonowaniu przewodu pokarmowego. Toksyny z zanieczyszczonego jelita przedostają się do krwi i są rozprowadzane po całym organizmie wpływając niekorzystnie na pracę wielu narządów.

Symptomy zatkanego jelita to:

– zaparcie, biegunka, gazy, zgaga, ból głowy, migrena, choroby wątroby, cukrzyca, nadciśnienie, zawał serca, zapalenie stawów, ból stawów, nowotwory, zmęczenie, senność, podatność na przeziębienia i grypę.

Jeśli któreś  z powyższych symptomów są Ci bliskie, to czas nareszcie zadbać o Twoje jelita, w których znajduje się aż 70% odporności.

Naszym sprzymierzeńcem jest tutaj oczywiście aloes. Dlaczego? Bo jego główna najważniejsza funkcja to oczyszczanie i odtruwanie naszego organizmu z toksyn właśnie.  Drugie z kolei jego zadanie, to dożywanie organizmu w niezbędne składniki odżywcze. Każda osoba chcąca dbać o zdrowie powinna pić miąższ aloe vera. To fantastyczny produkt dostarczający wartościowych substancji odżywczych. Przygotowuje on układ trawienny do prawidłowego przyswojenia składników pokarmowych.

Miąższ aloesowy to naturalny antybiotyk. Ułatwia on walkę z wirusami, bakteriami, grzybami oraz pasożytami. Aloes ułatwia trawienie. Uszczelnia błonę jelita, łagodzi stany zapalne całego przewodu pokarmowego i reguluje wypróżnienia.

Czy Ty już pijesz miąższ aloesowy? Napisz w komentarzu, chętnie przeczytam.

5 1 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze